Методика питного прийому мінеральної води Минайського родовища (св. № 1-ПБК с. Минай)

         Питний прийом мінеральної  води Минайського родовища здійснюється у розведенні  2 г/л і призначається при хронічних гастритах і хронічних гастродуоденітах з нормальною і зниженою кислотоутворюючою  функцією шлунку, при патології  жовчовидільної  і сечовидільної систем, хронічних колітах,  хронічних захворюваннях печінки, хронічних панкреатитах.

         Протипоказання – загальні для питного призначення мінеральних вод, зокрема,  загострення хронічних захворювань та запальних процесів в органах травлення, проноси.

         Курсовий питний прийом мінеральної  води Минайського родовища проводиться в період реабілітації захворювань органів травлення і сечовиділення 2 рази в рік по 24-30 днів.

         Мінеральну воду призначають перед їдою в залежності від стану кислотоутворюючої  функції шлунку:

  • при  нормальній  кислотоутворюючій  функції шлунку мінеральна вода призначається за 45 хвилин до їжі, по 150-200 мл в теплому вигляді (температури 28-35 о С) три рази в день;
  • при зниженій  кислотоутворюючій  функції шлунку мінеральна вода призначається за 15-20-30 хвилин до їжі, дробними дозами, кімнатної температури, повільними ковтками по 100-150 мл  3-4 рази в день, добова доза складає 600-800 мл;
  • при закрепах мінеральну воду приймають за 1 годину до їжі по 200-250 мл  три рази в день, прохолодну, швидкими ковтками.

На початку лікування з метою адаптації рекомендовано зменшити разову дозу прийому  мінеральної  води на одну третину.

Для покращення відтоку  жовчі і панкреатичного секрету рекомендується проведення тюбажів  (“сліпі” зондування) з мінеральною водою 4-5 разів на місяць (1 раз в 7 днів).