
Бор приймає участь в мінеральному та енергетичному обміні речовин. Особливо важливий цей компонент для жінок в період менопаузи. Бор приймає участь в регуляції правильного співвідношення кальцію та фосфору в кістковій тканині. Елемент впливає на опорно-руховий апарат через вітамін D.
Ознаки нестачі бора в організмі подібні явищам авітамінозів та остеопорозу: незначні болі в суглобах при навантаженні; дисбаланс статевих гормонів; артрити, артрози, остеохондрози, остеопороз; зниження імунітету.
Дефіцит бору провокує розвиток цукрового діабету, раннє настання клімаксу, сечокам’яну хворобу, порушення гормонального статуса, розвиток мастопатій, онкологічних новоутворень в репродуктивній сфері.
Кремній у вигляді різних сполук впливає на обмін ліпідів та на утворення колагену, кісткової тканини. Концентрація кремнію в аорті з віком знижується, що опосередковано вказує на значимість біоелементного статусу кремнію в патогенезі атеросклерозу. Кремнієвмісні води мають різноманітну та високоефективну лікувальну дію – протизапальну, знеболюючу та седативну.
Пацієнти із захворюваннями жіночої статевої сфери, з хронічними запальними захворюваннями внутрішніх статевих органів: сальпінгіт, і оофорит, метрит і ендометрит, параметрит та тазовими спайками очеревини, тазовими перитонеальними спайками, жіночою безплідністю трубного походження, жіноча безплідність маткового походження, внутрішньоматкові спайки, клімактеричним синдромом, ранннім патологічним клімаксом.